לקראת חלה

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
  
     
 

"לקראת חלה""לקראת חלה" יצא לאור בהוצאת "ראשית" בשנת תשס"ה (2005) ומאז הודפס ב-30,000 עותקים והפך לרב-מכר.
הספר תורגם לאנגלית ולספרדית (המהדורה האנגלית של "לקראת חלה" – The Secret of Challah).

הספר, המוקדש כולו לחלה של שבת, מכיל
חמישה שערים:
  • ברכה בעיסה - התבוננות והעמקה במהותה של מצוות הפרשת חלה
  • סדר הפרשת חלה - איך מקיימים הפרשת חלה הלכה למעשה; מנהגים ותפילות
  • מלאכת האפייה - אפיית חלות צעד אחר צעד, עצות לאפייה קלה ונעימה
  • מתכונים - מתכונים מוצלחים לחלות משובחות, לחם ושאר מיני מאפה
  • אמנות הקליעה - מגוון צורות קליעה מיוחדות, חלות לחגים ולמועדים.
הספר מאיר עיניים, מעוצב להפליא ומלווה בצילומים מרהיבים. הספר זכה להצלחה גדולה ולהתעניינות רבה מכל רואיו, וכל אלו אשר ניסו כוחן באפייה עצמה גמרו ההלל על הצד הרוחני והמעשי כאחד. הוא מתאים גם לאופה הוותיקה והמנוסה וגם לאופה המתחילה.

החיבור המיוחד שבספר, בין עולם הרוח למעשה, עם ניחוח השבת המיוחד שבו, מדבר בשפתה של כל אשה. אין כמו ספר זה לקרב האישה למצווה מרכזית בחשיבותה ביהדות, ולהביא ברכה לכל בית בישראל, דתיים וחילוניים כאחד.

להזמנה ישירות מההוצאה במחיר מוזל

טעימות מן הספר


מן העיתונותיש נשים שמלאכת אפיית החלות מצטיירת בעיניהן כסוג של מבצע מסובך, אבל שירה ואילת מוכיחות לנו שאין זה כך. הן לוקחות אותנו צעד צעד אל סוד החלה. טריה ריחנית ועשוייה במו שתי ידיים, הנאפית לכבוד שבת קודש, ומראות לנו כמה קל ופשוט לאפות חלות תוך זכיה במצוות הפרשת חלה... הספר יפהפה, הצילומים מקצועיים ועושים חשק להיכנס ישר למטבח ולהתחיל ללוש בצק לחלות.
("משפחה")פשוט נהדר. קראתי בו בעיון רב ולמדתי המון דברים חדשים. זהו ספר אחר על הלחם והוא מומלץ בחום. אהבתי מאוד.


(פסקל פרץ-רובין)ארז קומרובסקי, "לחם ארז":


מתכוני החלות מגוונים... חלות מתוקות, חלה עשירה, חלה מקמח מלא, חלה עם צימוקים, חלת דגנים, וגם אחת עכשווית עם עשבי תיבול... אין ספק שספר המתנה החביב הזה יקדם את הקוראים בכמה צעדים; לפחות לקראת חלה.

(רוני שוב, "מקור ראשון")ארז קומרובסקי, "לחם ארז":

 

כשקיבלתי לידי את "לקראת חלה" והתחלתי לדפדף בו, השתוממתי ששלחו את הספר דווקא אלי. אני, שידוע בחילוניותי ובדעותי השמאלניות?...
אבל ככל שהעמקתי בקריאתי הבנתי שהספר הזה קסום. ראשית, אתוודה שלא התוודעתי קודם למצוות האדירות הטמונות בחלה הזאת, שאני אמון על אפייתה כבר שנים ארוכות.
...למדתי שהנשים האלה יודעות הרבה יותר טוב ממני איך לאפות חלות, לא עם חמאה אלא עם שמן ומרגרינה, ושהן יוצאות להן יותר טעימות... למדתי שאהבתן לקמח לא נופלת משלי. מהפרק על אמנות הקליעה למדתי על צורות קליעה יפהפיות... כל הכבוד לכן.
(הארץ, 20.6.05)

 

 

       
לייבסיטי - בניית אתרים